Etkinlikler
Giriş Tarihi : 07-04-2023 18:47

Bu anlamlı serginin geliri yetim ve öksüz çocuklar için

Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) üyesi olan Hasan Coşkun'un 2 yıldan fazla süren dalışları sonucunda 5 metre ile 40 metre arasında değişen derinliklerde yaşayan canlıların gündüz ve gece çekilmiş fotoğrafları sergilendiği sergi Agora AVM’ de açıldı.

Bu anlamlı serginin geliri yetim ve öksüz çocuklar için

EKONOMİ Gazetesi Sakarya Bölge Temsilcisi ve Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Hasan Coşkun'un,  ‘Hayatlara Işık Olan Canlar’ temalı Su Altı Fotoğrafları Sergisi Agora AVM’ de açıldı. Kar Metal SAWlutions ve ekonomi gazetesi katkılarıyla, Marmara ve Karadeniz’de çekilen fotoğraflardan oluşan serginin gelirleri Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (YÖÇEYDER) ile Kahramamaraş merkezli deprem bölgesindeki yetim ve öksüz çocuklara bağışlanacak. SİMDER Başkanı Yahya Bakırın  sunuculuğunu yaptığı sergi açılışına; “Sakarya Vali Vekili Ersin Emiroğlu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı A. Akgün Altuğ, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, ASRİAD Sakarya ŞUBE Başkanı Rıdvan Ulusal, HAK İŞ İl Temsilcisi ve HİZMET İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, ARSİADER (Arifiye Sanayici İş Adamları Derneği) Başkanı Fatih Fahri Yeter, SAMİB Kurucu Başkanı ve Kar Metal Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar, SATSO Meclis Üyesi ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Günay Güneş, Sakarya Demirciler ve Tornacılar Esnaf Odası Başkanı Bahattin Kılınç, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve Sakarya Kent Konseyi  Başkanı Sinan Çileli, MHP Sakaya İl Başkanı Oğuz Alkaş YÖÇEYDER (Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) Başkanı Hüseyin Girişken, SASİAD Genel Sekreteri Ferhat Ateş, İYİ Parti Sakarya İl Başkan Yardımcısı Naci Kıral ,AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayları Erol Aydın ve Osman Karataş, Yeniden Refah Partisi, Mlletvekili A. Adayı Beyza Çömlekçioğlu ile çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı.

Mesleğe aynı yıllarda başladık

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, sergi açılışında yaptığı konuşmasında;” Hasan Coşkun ile Mesleğe aynı yıllarda başladık. Yaklaşık 35 yıldır beraberiz. Bizlerden farklı olarak onun meslek dışı hobileri de var. Su altı fotoğrafçılığı da onlardan biri. Bu konuda da ne kadar mahir olduğunu bu sergiyle gördük. Bu güzel fotoğrafların yer aldığı sergi ve sergiden elde edilen gelirin YÖÇEYDER’e bağışlanması nedeniyle kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Hayatlara Işık Olan Canlar

Hasan Coşkun ise yaptığı duygu yüklü konuşmasında; “Bugün anlamlı bir gün ve özel bir önemi var. Bugün Dünya Yetimler Günü. Her yl Ramazan ayının 15'inci günü Dünya Yetimler Günü olarak anılıyor. Biz de bu özel güne sualtı fotoğraf sergisi ile değer katalım, hayatlara ışık olalım istedik. 2 yıldan fazla süren dalışlarımızda çektiğimiz fotoğraflarla huzurlarınızdayız. Birazdan açılışını gerçekleştireceğimiz "Hayatlara Işık Olan Canlar' temalı sualtı fotoğrafları sergisinden elde edeceğimiz gelirlerin yarısı ilimizdeki Yetim ve Öksüz Çocuklar Yardımlaşma Derneğine, diğer yarısı da Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesindeki her biri bizlere emanet olan yetim ve öksüz çocuklara bağışlanacaktır. Başta Kar Metal firması olmak üzere sergimize bilimsel verilerle destek olan, İstanbul Üniversitesi ne, bu alanı bizlere tahsis eden Agora AVM’ye, Fotoğraf için bağış yapan firmalar ve yöneticilerine, bu sergiye katkı veren herkese ve burada bulunan sizlere teşekkür ederiz” dedi.

Coşkun'u kutladı

 Sakarya Vali Vekili Ersin Emiroğlu ise kendisinin de bir dalgıç olduğunu belirterek “Su altında nasıl bir hazine olduğunu gösteren bu sergi nedeniyle Hasan Coşkun Beyi kutluyorum. Bu sergiyi izlerken deniz altındaki yaşamın farkına varmanızı ve bu doğal yaşamı korumak adına çaba sarfetmenizi diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve davetliler sergiyi gezdi.

Dünya Yetimler Günü

Gazeteci-Yazar Hasan Coşkun’un Su altındaki yaşamdan ilginç karelerin yer aldığı özgün bir çalışmanın ürünü olan ‘Su Altı Fotoğrafları Sergisi’ saat 11:00-23:00 arasında ziyaret edilebilecek. Dünya Yetimler Günü’nde açılışı yapılacak olan sergide 44 fotoğraf yer alacak.Yetim çocuklara yönelik farkındalığın artırılması ve dünya gündeminden düşmemesi amacıyla İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılından buyana her yıl Ramazan ayının 15’nci günü Müslüman ülkelerde Dünya Yetimler Günü olarak anılıyor.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni